żubry online

Żubry online, czyli co porabia Król Puszczy. Poznaj Kamery leśne!

Zajmując się naszymi codziennymi sprawami takimi jak praca, nauka, czy doglądanie gospodarstwa domowego, zdarza się nam zapomnieć, że należy się nam odrobina relaksu i odpoczynku. Gdyby tylko istniał sposób, aby na chwilę całkowicie zmienić swoje otoczenie i poczuć coś skrajnie innego, niż hałaśliwe biuro… Żubry online, bo tak nazywa się platforma, o której za chwilę Wam opowiemy, idealnie sprawdzi się jako odskocznia od codziennych zajęć. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i kilka wolnych minut. Jak to działa? Dowiedz się więcej!

 

Żubry na żywo – gdzie chcesz i kiedy chcesz!

żubry na żywo

O samych żubrach mieszkających w Puszczy Białowieskiej pisaliśmy wcześniej. Mówiliśmy o ich wyglądzie, zachowaniu i ewentualnych miejscach, w których można je spotkać. Okazuje się, że wizyta w Białowieży, nie jest w tym wypadku jedynym wyjściem! Żubry na żywo można podziwiać w internecie. Specjalna transmisja pozwala nam na podglądanie żubrów w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta chętnie odwiedzają objęty okiem kamery paśnik i wykonują charakterystyczne dla siebie czynności.

Możemy zobaczyć, jak wygląda ich typowy dzień (i noc!), jak odpoczywają, posilają się i budują relacje. Trudno o lepszy sposób na to, by poznać autentyczny „plan dnia” króla Puszczy, który po prostu zajmuje się swoimi sprawami. Ocieranie się o drzewa, leżakowanie, leniwe żucie traw, czy przytulanie się do boku innego osobnika stada to tylko niektóre z ulubionych zajęć żubrów. Kamera pozwala nam na obserwację polany zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki czemu nie umkną nam najważniejsze wydarzenia z życia naszych rogatych przyjaciół. Niektórzy internauci zapisują najciekawsze z nich i umieszczają w serwisach takich jak YouTube, facebook lub umieszczają je na swoich podróżniczych blogach. Jak widać z żubrami po prostu nie sposób się nudzić!

Platforma żubry online cieszy się niesłabnącą od lat popularnością. Podczas pisania tego artykułu na ekranie kamery leśnej dokładnie widać stado kilkunastu sztuk tych zwierząt. Średnio żubry podgląda jednocześnie nawet kilkaset osób! Jeżeli i Ty chcesz zobaczyć, co aktualnie „porabiają”, odwiedź stronę żubry na żywo.

 

Poznaj ciekawostki dotyczące Króla Puszczy!

Czas na kilka ciekawostek związanych z tymi niezwykłymi zwierzętami! Najciekawszą cechą żubra jest oczywiście jego gigantyczny rozmiar. W kłębie byk sięga nawet 180 centymetrów, a jego długość ciała może mierzyć do 3 metrów, przy czym samce mają na grzbiecie charakterystyczny garb. Futro Żubra jest wielowarstwowe i zmienia się zależnie od pory roku. Król Puszczy nie może pochwalić się dobrym wzrokiem, jest za to naprawdę szybki! Mówi się, że osiąga prędkość nawet 55 kilometrów na godzinę. Waga żubra może przekroczyć nawet 800 kilogramów w przypadku samców oraz 550 kilogramów w wypadku samicy. Ich życie trwa przeciętnie od 20 do 24 lat. Zwierzęta, które możemy podglądać dzięki platformie żubry online, spożywają nawet 50 kilogramów pożywienia dziennie, z czego 80% to typowy pokarm roślinny (trawy, gałązki, liście, czy kora). Ich ciąża trwa około 9 miesięcy, a młode przez pierwsze miesiące życia kurczowo trzymają się swojego stara. Odgłosy tych majestatycznych zwierząt nazywane są chruczeniem. Teraz oglądając żubry na żywo o wiele łatwiej je zrozumiesz!

 

Kamery leśne to świetny sposób na odpoczynek

Podglądanie zwierząt jest bardzo atrakcyjną formą relaksowania się, nawet wtedy, gdy mamy na to dosłownie kilka minut, zwłaszcza, że platforma żubry online to okazja na spotkanie nie tylko króla Puszczy, ale także ciekawskich jeleni. Na stronie internetowej lasów państwowych możemy przeczytać, że bywalcami polany objętej kamerą leśną są również kuny, zające, sójki, czy dzwońce. Od czasu do czasu możemy trafić na sarny i dziki.

kamery lesne

Żubry na żywo możemy także podziwiać w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, który znajduje się na terenie Puszczy Białowieskiej. To najlepszy sposób na to, by zobaczyć, poznać i „poczuć” majestat Żubra z bliska. Jedynie tak bezpośredni kontakt z tym zwierzęciem w pełni ukazuje jego piękno. Kiedy już takowy nawiążemy, a z czasem zatęsknimy za królem puszczy, z pomocą przyjdą nam kamery leśne 🙂

Wiedząc już, jak proste i przyjemne jest podglądanie żubrów online, na pewno znajdziecie dla nich chwilę w wirze codziennych zajęć. Wystarczy kubek gorącej herbaty, chwila wolnego czasu i pozytywne nastawienie, aby choć na chwilę trafić do Puszczy Białowieskiej. Król Puszczy zdecydowanie doceni nowych widzów i odwdzięczy się nam częstymi wizytami na objętej kamerą polanie. Kto wie, jakie atrakcje zapewni nam dzisiaj? Jest tylko jeden sposób, aby to sprawdzić! Zapraszamy!