weekend w puszczy białowieskiej

Weekend w Białowieży – co warto wiedzieć?

Coraz większa liczba turystów decyduje się na spędzenie weekendu w Białowieży. Jednak czy sam weekend to nie zbyt mało? Czy można poznać piękno Puszczy w ciągu dwóch lub trzech dni? W naszym artykule znajdziesz porady, jak zaczerpnąć najwięcej wrażeń z pobytu w najstarszym i najpiękniejszym lesie Europy!

Jak wycisnąć maksimum z weekendu w Puszczy Białowieskiej

weekend w puszczy białowieskiejJako że nasz czas podczas weekendowego wyjazdu jest ograniczony, musimy zdecydować, na czym nam najbardziej zależy. Część odwiedzających nas osób jest szczęśliwa mogąc wybrać się na piesze wycieczki wśród urokliwych lasów – najważniejsze są dla nich zapachy i odgłosy natury, świeże powietrze, czy relaksująca atmosfera mateczników. Weekend, a nawet całe wakacje w Puszczy Białowieskiej, można spędzić właśnie na nawiązywaniu bliskiego kontaktu z przyrodą. Szczęśliwcom uda się spostrzec rzadkie okazy zwierzyny, znaleźć olbrzymią hubę i objąć prastary, kilkusetletni dąb. Taki rodzaj interakcji z Puszczą jest zdecydowanie bardzo głęboki i regenerujący.

Dla miłośników natury polecamy tajemnicze, ukryte między drzewami tuż za Białowieżą – Miejsce Mocy – miejsce kultu Prasłowian oraz Szlak Dębów Królewskich, który znajduje się kilka kilometrów od Białowieży jadąc w stronę Teremisek. Drewniana kładka poprowadzi nas między kilkusetletnimi drzewami, które zapierają dech w piersiach swoją majestatycznością.

wakacje w puszczy białowieskiejDla tych z Was, którzy weekend z Białowieżą chcą zacząć od atrakcji zbudowanych przez rękę człowieka, mamy dobrą wiadomość. Puszcza bogata jest w różnego rodzaju atrakcje i zabytki. Na pewno warto jest odwiedzić samą miejscowość Białowieża – znajduje się tam wiele atrakcji wartych odwiedzenia, m.in. Muzeum Przyrodniczo – Leśne – najstarsze muzeum w polskich parkach narodowych, ufundowana przez cara Aleksandra III zabytkowa – XIX wieczna Cerkiew św. Mikołaja z jedynym w Polsce ikonostasem z kolorowej majoliki czy Park Pałacowy. Dla spragnionych dobrej kawy w kameralnym miejscu polecamy przytulną kawiarnię Walizka Cafe.

Weekend, czy wakacje w Puszczy Białowieskiej?

Mimo faktu, że podczas weekendu w Białowieży można w wielkim skrócie zobaczyć i poznać Puszczę i kryjące się w niej atrakcje, jesteśmy przekonani, że wakacje w Puszczy Białowieskiej będą lepszym wyborem dla osób, chcących prawdziwie i dogłębnie poznać tę piękną okolicę. Znajdą tu coś dla siebie zarówno Ci, którzy szukają kontaktu z naturą, jak i Ci, którzy chcą połączyć interakcję z przyrodą ze zwiedzaniem zabytków i przygotowanych ludzką ręką atrakcji. Zapraszamy!