miejsce mocy

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej – poczuj pozytywne wibracje

Gdzie szukać tego niezwykłego miejsca?

Niecały kilometr od granic Białowieży, jadąc w stronę Hajnówki, znajduje się dość niepozornie wyglądający zakręt w lewo, który prowadzi nas w głąb Puszczy. Drewniany znak z napisem Miejsce Mocy pokazuje kierunek dalszej jazdy. Drogę biegnącą przez las można pokonać samochodem lub rowerem.

Trasę podczas której możemy podziwiać rosłe drzewa, trawiaste polany i omszałe pnie kończy specjalnie wyznaczony parking ulokowany tuż przy torach. Niegdyś jeździła nimi kolejka wąskotorowa, teraz – drezyny. Do upragnionego celu dzieli nas około 15 minutowy spacer leśną ścieżką między wspomnianymi pięknymi starymi i skrzypiącymi drzewami. Na pewno rzucą się nam w oczy (i uszy!) skrzypiące wysokie iglaki, wszędobylskie ptaki, czy pracujące wśród traw owady. Ta krótka wycieczka jest idealnym miejscem dla fanów fotografii. Wprawne oko na pewno wyłowi kilka ciekawych, pełnych zieleni kadrów.

Wróćmy jednak do samej omawianej atrakcji. Co ciekawe Miejsce Mocy zostało odkryte całkiem niedawno, bo dopiero w 1993 roku. Tego niezwykle ważnego znaleziska dokonała trójka mieszkańców Białowieży. W tym właśnie miejscu doznali oni wyjątkowo intensywnych pozytywnych wibracji. Poczuli lekkie zawroty głowy (nam też się przytrafiły!), przyjemne mrowienie wzdłuż pleców i poczucie bezpieczeństwa.

Sprawką takiego działania może być podwyższone promieniowanie elektromagnetyczne, które zostało później potwierdzone przez radioestetów. Część odwiedzających relacjonuje pobyt w Miejscu Mocy jako nieco dziwne, ale przyjemne przeżycie, podczas którego lepiej im się oddychało. Czy rzeczywiście to niezwykłe miejsce działa w taki sposób na odwiedzających? Jest tylko jeden sposób, aby to sprawdzić!

Czy miejsce mocy ma… moc?

Miejsce Mocy to kilka wielkich kamieni, ułożonych w krąg, z największym głazem po środku. Najlepiej widać je z niewielkiej drewnianej ambony, która stoi tuż obok. Badania geodezyjne wykazały, że tylko górne części głazów widoczne są dla naszych oczu, a ich większa część schowana jest pod ziemią na głębokość ponad 2 metrów. To między innymi one mają odpowiadać za wysyłanie pozytywnych wibracji odczuwanych przez odwiedzających. Miejsce Mocy otoczone jest przedziwnie uformowanymi drzewami. Możemy zobaczyć wykręcone, wielopniowe dęby, wielkie wystające korzenie (nie patrz w telefon a pod nogi :P) i o dziwo! dzikie grusze. Obok ambony stoi stary pal z wyrytą sentencją, a w jego popękaną drewnianą strukturę turyści wkładają pamiątki w postaci monet i innych drobiazgów. Historia i ciekawostki związane z Miejscem Mocy opisane są na dużej tablicy informacyjnej znajdującej się na uboczu polany.

Podobno Miejsce Mocy wysyła pozytywne promieniowanie, które korzystnie wpływa na ludzki organizm, polepsza pracę umysłu i krążenie. Wiedzieli o tym pradawni Słowianie, którzy podobno ponad tysiąc lat temu używali tego miejsca do kultu swoich bogów.

głaz na miejscu mocy

 

Na pewno warto sprawdzić

To, czy rzeczywiście Miejsce Mocy ma moc, trzeba sprawdzić osobiście. Jeżeli okaże się to prawdą, to znalazłeś idealne miejsce do naładowania akumulatorów i oczyszczenia umysłu. Większość gości twierdzi, że „rzeczywiście coś w tym jest”. Jeżeli jednak okaże się, że magiczne moce nie zadziałały na Twój organizm, to sam spacer przez piękny czarny szlak prowadzący do Miejsca Mocy jest równie odprężający i uspokajający. Na pewno zachwyci Cię wyjątkowa żywa flora, a każdy oddech puszczańskiego powietrza dostarczy do płuc porcję najczystszego bodaj powietrza w całej Polsce.