Żubry online, czyli co porabia Król Puszczy. Poznaj Kamery leśne!

Zajmując się naszymi codziennymi sprawami takimi jak praca, nauka, czy doglądanie gospodarstwa domowego, zdarza się nam zapomnieć, że należy się nam odrobina relaksu i odpoczynku. Gdyby tylko istniał sposób, aby na chwilę całkowicie zmienić swoje otoczenie i poczuć coś skrajnie innego, niż hałaśliwe biuro… Żubry online, bo tak nazywa się platforma, o której za chwilę Wam opowiemy, idealnie sprawdzi się jako odskocznia od codziennych zajęć. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i kilka wolnych minut. Jak to działa? Dowiedz się więcej!

Żubry na żywo – gdzie chcesz i kiedy chcesz!

żubry na żywo

O samych żubrach mieszkających w Puszczy Białowieskiej pisaliśmy wcześniej. Mówiliśmy o ich wyglądzie, zachowaniu i ewentualnych miejscach, w których można je spotkać. Okazuje się, że wizyta w Białowieży, nie jest w tym wypadku jedynym wyjściem! Żubry na żywo można podziwiać w internecie. Specjalna transmisja pozwala nam na podglądanie żubrów w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta chętnie odwiedzają objęty okiem kamery paśnik i wykonują charakterystyczne dla siebie czynności. Możemy zobaczyć, jak wygląda ich typowy dzień (i noc!), jak odpoczywają, posilają się i budują relacje.

Platforma żubry online cieszy się niesłabnącą od lat popularnością. Podczas pisania tego artykułu na ekranie kamery leśnej dokładnie widać stado kilkunastu sztuk tych zwierząt. Średnio żubry podgląda jednocześnie nawet kilkaset osób! Jeżeli i Ty chcesz zobaczyć, co aktualnie „porabiają”, odwiedź stronę żubry na żywo.

Kamery leśne to świetny sposób na odpoczynek

Podglądanie zwierząt jest bardzo atrakcyjną formą relaksowania się, nawet wtedy, gdy mamy na to dosłownie kilka minut. Zwłaszcza, że platforma żubry online to okazja na spotkanie nie tylko króla Puszczy, ale także ciekawskich jeleni. Na stronie internetowej lasów państwowych możemy przeczytać, że bywalcami polany objętej kamerą leśną są również kuny, zające, sójki, czy dzwońce. Od czasu do czasu możemy trafić na sarny i dziki.

kamery lesne

Żubry na żywo możemy także podziwiać w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, który znajduje się na terenie Puszczy Białowieskiej. To najlepszy sposób na to, by zobaczyć, poznać i „poczuć” majestat Żubra z bliska. Jedynie tak bezpośredni kontakt z tym zwierzęciem w pełni ukazuje jego piękno. Kiedy już takowy nawiążemy, a z czasem zatęsknimy za królem puszczy, z pomocą przyjdą nam kamery leśne 🙂

Wiedząc już, jak proste i przyjemne jest podglądanie żubrów online, na pewno znajdziecie dla nich chwilę w wirze codziennych zajęć. Wystarczy kubek gorącej herbaty, chwila wolnego czasu i pozytywne nastawienie, aby choć na chwilę trafić do Puszczy Białowieskiej. Zapraszamy!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszej strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Ukryj

Chatka w lesie