Puszcza Białowieska - atrakcje, które musisz poznać


Podlasie samo w sobie jest magiczną krainą, ale to właśnie Puszcza Białowieska i atrakcje które oferuje, sprawiają, że jest to jeden z najczęściej obieranych kierunków turystycznych. Sam las białowieski to najcenniejszy pod względem przyrodniczym obszar leśny
w Europie. Znajduje się tu prawie trzy tysiące olbrzymich drzew osiągających rozmiary pomników przyrody. Rosną tu ogromne, ponad 50 – metrowej wielkości świerki, ponad 40 – metrowe dęby, jesiony i lipy. Najstarsze z nich kiełkowały w czasach króla Władysława Jagiełły. Wśród niż żyje około 12000 gatunków zwierząt (jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie euroazjatyckie) i około 1100 gatunków roślin. Nic dziwnego, że Puszcza Białowieska i atrakcje, które oferuje, przyciągają tysiące osób z całego świata. Jej absolutnie unikalną cechą jest to, że jest światową ostoją żubra, największego zwierzęcia Europy, który nie przetrwałby do dzisiaj, gdyby nie ona. Tereny białowieskie zostały w 1979 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Domek znajduje się w kolonii wsi Teremiski. W trosce o zachowanie prywatności naszych gości nie podajemy dokładnej lokalizacji Chatki w lesie. Po skontaktowaniu się
z nami, w prywatnej wiadomości wysyłamy konkretne informacje o lokalizacji domku.

Białowieża - atrakcje w okolicy

Rowerem

Wieś Teremiski ma swój teatr. W drewnianej stodole Kasi i Pawła Winiarskich, w której jeszcze nie tak dawno młóciło się zboże, dziś można obejrzeć przedstawienia i posłuchać muzyki. Prezentowane są tam spektakle teatralne, koncerty, projekcje filmów i spotkania z ludźmi kultury.
Jedna z głównych atrakcji Puszczy Białowieskiej. Ścieżka prowadzi wśród kilkudziesięciu dębów w wieku od 150 do 500 lat w uroczysku Stara Białowieża. Drzewom nadano imiona władców Polski oraz Litwy. Dzięki tablicom informacyjnym przy każdym dębie wycieczka ta jest doskonałą okazją do poznania historii Puszczy Białowieskiej oraz Litwy i Polski od XII do XVIII wieku.
„Stolica” puszczy przepełniona atrakcjami. Białowieża zapewnia niesamowite przeżycia. Oprócz tych, wymienianych w każdym przewodniku, polecamy wypicie pysznej kawy w kameralnej Walizka Cafe i zwiedzenie dawnego dworca kolejowego Białowieża Towarowa.

Samochodem

Położone jest w jednym z najczystszych zakątków Polski, na obrzeżu Puszczy Białowieskiej. Jedno z najlepszych w miejsc w kraju do obserwacji ptaków. Znajduje się tam 50 gatunków ptaków zagrożonych w skali globalnej i europejskiej. Leżący tam Ośrodek Turystyczny składa się z amfiteatru, plaży z trzema pomostami, miejsc do grillowania i ogniskowania, ścianki wspinaczkowej, dwóch kortów tenisowych, boiska do badmintona, siatkówki, koszykówki oraz placu zabaw dla dzieci. Doskonała alternatywa do atrakcji Białowieży.

Teremiski
Budy
Hajnówka
Pogorzelce

Mapa polskiej części
Puszczy Białowieskiej

Niezwykła Białowieża - atrakcje wszędzie wokół Ciebie


Oczywiście wyżej wymienione lokalizacje to nie jedyne atrakcje Białowieży. W samym mieście znajdziemy także nowoczesne, nietypowe (w dobrym tego słowa znaczeniu!) muzeum, w którym zapoznamy się z historią prastarego lasu oraz jego mieszkańcami.

Dodatkowo podczas spaceru po "stolicy" Puszczy możemy odwiedzić Dworek Gubernatora Grodzińskiego (1845) oraz spędzić niesamowite chwile wśród zbiorników wodnych i drzew miejscowego parku. Oprócz tego przyjdzie nam podziwiać Obelisk na grobli, który wspomina o polowaniu Augusta III Sasa (1752), bramę pałacową z XIX stulecia, czy Cerkiew Świętego Mikołaja. Jeżeli istnieje sposób na dopełnienie wrażeń płynących z kontaktu z naturą, to jest nim na pewno wizyta w Białowieży. Atrakcje, zarówno te nowoczesne, jak i historyczne, to absolutnie obowiązkowy punkt na liście turysty.

Omawiając zagadnienie "atrakcje Białowieży" nie sposób nie wspomnieć o prastarym Miejscu Mocy. Spotykały się tam prasłowiańskie plemiona, które wybrały tę lokalizację z powodu jego wyjątkowych, magicznych właściwości. Miłośników historii powinno zaciekawić także "zamczysko", gdzie w XVI wieku miał stać zameczek myśliwski. Miejsce to stało się atrakcją Puszczy Białowieskiej na skutek odwiedzin licznych artystów i badaczy. Uroczysko zostało opisane, na przykład, przez Elizę Orzeszkową.

Białowieża - atrakcje miejscowości i otaczającego jej lasu są po prostu niesamowite. Dzięki Chatce w Lesie uda Ci się odwiedzić je wszystkie - niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszej strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Ukryj

Chatka w lesie