Puszcza Białowieska - atrakcje, które musisz poznać

Podlasie samo w sobie jest magiczną krainą, ale to właśnie Puszcza Białowieska i atrakcje które oferuje, sprawiają, że jest to jeden z najczęściej obieranych kierunków turystycznych. Sam las białowieski to najcenniejszy pod względem przyrodniczym obszar leśny
w Europie. Znajduje się tu prawie trzy tysiące olbrzymich drzew osiągających rozmiary pomników przyrody. Rosną tu ogromne, ponad 50 – metrowej wielkości świerki, ponad 40 – metrowe dęby, jesiony i lipy. Najstarsze z nich kiełkowały w czasach króla Władysława Jagiełły. Wśród niż żyje około 12000 gatunków zwierząt (jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie euroazjatyckie) i około 1100 gatunków roślin. Nic dziwnego, że Puszcza Białowieska i atrakcje, które oferuje, przyciągają tysiące osób z całego świata. Jej absolutnie unikalną cechą jest to, że jest światową ostoją żubra, największego zwierzęcia Europy, który nie przetrwałby do dzisiaj, gdyby nie ona. Tereny białowieskie zostały w 1979 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Domek znajduje się w kolonii wsi Teremiski. W trosce o zachowanie prywatności naszych gości nie podajemy dokładnej lokalizacji Chatki w lesie. Po skontaktowaniu się
z nami, w prywatnej wiadomości wysyłamy konkretne informacje o lokalizacji domku.

Białowieża - atrakcje w okolicy

Rowerem

Wieś Teremiski ma swój teatr. W drewnianej stodole Kasi i Pawła Winiarskich, w której jeszcze nie tak dawno młóciło się zboże, dziś można obejrzeć przedstawienia i posłuchać muzyki. Prezentowane są tam spektakle teatralne, koncerty, projekcje filmów i spotkania z ludźmi kultury.
Jedna z głównych atrakcji Puszczy Białowieskiej. Ścieżka prowadzi wśród kilkudziesięciu dębów w wieku od 150 do 500 lat w uroczysku Stara Białowieża. Drzewom nadano imiona władców Polski oraz Litwy. Dzięki tablicom informacyjnym przy każdym dębie wycieczka ta jest doskonałą okazją do poznania historii Puszczy Białowieskiej oraz Litwy i Polski od XII do XVIII wieku.
„Stolica” puszczy przepełniona atrakcjami. Białowieża zapewnia niesamowite przeżycia. Oprócz tych, wymienianych w każdym przewodniku, polecamy wypicie pysznej kawy w kameralnej Walizka Cafe i zwiedzenie dawnego dworca kolejowego Białowieża Towarowa.

Samochodem

Położone jest w jednym z najczystszych zakątków Polski, na obrzeżu Puszczy Białowieskiej. Jedno z najlepszych w miejsc w kraju do obserwacji ptaków. Znajduje się tam 50 gatunków ptaków zagrożonych w skali globalnej i europejskiej. Leżący tam Ośrodek Turystyczny składa się z amfiteatru, plaży z trzema pomostami, miejsc do grillowania i ogniskowania, ścianki wspinaczkowej, dwóch kortów tenisowych, boiska do badmintona, siatkówki, koszykówki oraz placu zabaw dla dzieci. Doskonała alternatywa do atrakcji Białowieży.

Niezwykła Białowieża - atrakcje wszędzie wokół Ciebie

Oczywiście wyżej wymienione lokalizacje to nie jedyne atrakcje Białowieży. W samym mieście znajdziemy także nowoczesne, nietypowe (w dobrym tego słowa znaczeniu!) muzeum, w którym zapoznamy się z historią prastarego lasu oraz jego mieszkańcami.

Dodatkowo podczas spaceru po "stolicy" Puszczy możemy odwiedzić Dworek Gubernatora Grodzińskiego (1845) oraz spędzić niesamowite chwile wśród zbiorników wodnych i drzew miejscowego parku. Oprócz tego przyjdzie nam podziwiać Obelisk na grobli, który wspomina o polowaniu Augusta III Sasa (1752), bramę pałacową z XIX stulecia, czy Cerkiew Świętego Mikołaja. Jeżeli istnieje sposób na dopełnienie wrażeń płynących z kontaktu z naturą, to jest nim na pewno wizyta w Białowieży. Atrakcje, zarówno te nowoczesne, jak i historyczne, to absolutnie obowiązkowy punkt na liście turysty.

Omawiając zagadnienie "atrakcje Białowieży" nie sposób nie wspomnieć o prastarym Miejscu Mocy. Spotykały się tam prasłowiańskie plemiona, które wybrały tę lokalizację z powodu jego wyjątkowych, magicznych właściwości. Miłośników historii powinno zaciekawić także "zamczysko", gdzie w XVI wieku miał stać zameczek myśliwski. Miejsce to stało się atrakcją Puszczy Białowieskiej na skutek odwiedzin licznych artystów i badaczy. Uroczysko zostało opisane, na przykład, przez Elizę Orzeszkową.

Białowieża - atrakcje miejscowości i otaczającego jej lasu są po prostu niesamowite. Dzięki Chatce w Lesie uda Ci się odwiedzić je wszystkie - niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Teremiski
Budy
Hajnówka
Pogorzelce

Mapa polskiej części
Puszczy Białowieskiej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszej strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Ukryj

Chatka w lesie

Szyman